Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

11.11.2016
piątek

Lepiej być nie mogło

11 listopada 2016, piątek,

Faceci po przejściach pokazali, że mają jeszcze sporo do powiedzenia w reprezentacji. Jesienną część eliminacji do rosyjskiego Mundialu Polska zakończyła pięknym 3:0 w meczu z Rumunią. Mało tego drużyna Adama Nawałki ma w tabeli trzy punkty przewagi nad drugą Czarnogórą. Tylko usiąść i … cieszyć się. Chyba już bez piwa i kart w hotelu.
To był mecz Kamila Grosickiego, którego pierwszy gol będzie mógł wnukom pokazywać. To był mecz Roberta Lewandowskiego (już siedem goli w eliminacjach) i całego zespołu. Ale przede wszystkim to był mecz Adama Nawałki.
Trener nie posłuchał zwolenników rozliczania przed kamerami swoich zawodników za wydarzenia z października w warszawskim hotelu. Rozwiązał problem wewnątrz grupy. Zawodnicy docenili to i zagrali najlepszy mecz tej jesieni. W ten sposób znowu można mówić o linii wznoszącej kadry. Przecież jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć naszą reprezentacją a już mówiło się o powrocie do mierności.
Nawałka często nie był głaskany za reakcje (a raczej ich brak) na wydarzenia na boisku. Wczoraj trafił właściwie z każdym nazwiskiem. Najbardziej zaimponował mi zmianami. Gdy Karol Linetty zaczął odstawać od kolegów, od razu wprowadził Krzysztofa Mączyńskiego, a ten wykorzystał szansę przypomnienia się kibicom. No i Łukasz Teodorczyk. Zastąpił coraz swobodniejszego Piotra Zielińskiego, jakby chciał powiedzieć: pokażę wam przez tych kilkanaście minut na co naprawdę mnie stać. I pokazał. Chyba nie byłoby dwóch goli Lewandowskiego bez chłopaka, który w ostatnich tygodniach wymieniany był głównie jako miłośnik piwa i kart. Po wieczorze w Bukareszcie nie musimy się już zamartwiać brakiem Arkadiusza Milika.
Rumuni nie mieli na boisku swoich bohaterów. Za to na trybunach było ich pełno. Tyle że negatywnych. Z jednej strony można odczuwać staropolską schadenfreude z tego, że bandyci z racami petardami to nie jest polska specjalność. Z drugiej strony chwilami czułem się, jakby piłkarze kopali piłkę w pobliżu linii frontu i to nie w czasie zawieszenia broni. Dobrze, że skończyło się tylko na ogłuszeniu polskiego asa. Swoją drogą, ciekawe jak oceni to widowisko UEFA.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. 77:0 z Burkina Faso bylo by globalnym sukcesem, Redaktorze?

  Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy?

  PS.
  Myslenie nie boli.

 2. Panie Redaktorze !
  Reprezentacja wygrała, bo zagrała zespołowo. Już dawno uważałem, że problemem trenera Nawałki jest Milik. Już dawno powinien posadzić go na ławce, już po pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy. W tych poprzednich meczach to miałem wrażenie, że trener nie czyta meczu, może z poziomu trawy nie widzi wszystkiego. Trener Górski wysyłał trenera Gmocha wysoko na trybuny by czytał mecz. Co założył przed meczem to realizuje i nie patrzy co robią (albo nie robią) niektórzy zawodnicy. Milik gra snobistycznie i dobrze, że go zabrakło i mam nadzieję, że i jak wyzdrowieje to do kadry nie wróci.
  Gratulacje dla wszystkich

 3. Bez euforii.Rumuni przegraliby z Jagielonią ,bo ma w nazwie historię chwalebną.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Tak, rozgromimy jeszcze Czarną Górę, a może nawet i San Marino.

 6. Lewandowski w rewanżu za ogłuszenie go petardą zdobył dwa gole.

 7. Jak widać z komentarzy, malkontentów nie brakuje. Sami potrafią zero, za to nie widzieli, że chłopaki zagrali ambitnie. To nie Brazylia, ale niektórym, szczególnie Białej Rasie, to nie w smak. A Czarna Góra, to chyba Czarnogóra. Prawda?

 8. @mr.off, @jakowalski – Rumunia była losowana z pierwszego koszyka, my bodaj z trzeciego. Ciekaw jestem, czy przed meczem też byliście tacy pewni, że to żaden przeciwnik? Czarnogórze do MŚ w Brazylii zabrakło mniej, niż nam, byli w grupie przed nami, więc nie rozumiem, skąd to lekceważenie.

 9. Jednak granie nie na kacu daje efekty.

 10. Piłkarzy powinno się badać alkomatami przed meczem albo wszywać esperal – banda pijaków.

 11. Odstawili picie wódki i już mamy wyniki.

 12. Mistrzu Nawalka powinien zostac ukarany za imprezowanie przez pilkarzy w czasie zgrupowania. Bonka nalezy ukarac za nie ukaranie Nawalki.

css.php