Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

23.07.2014
środa

Majka lubi grochy

23 lipca 2014, środa,

Rafał Majka na długo nie schowa się w peletonie. Tak mniej więcej napisałem po wielkiej sobocie Polaka w Tour de France. Najpierw (w piątek) był drugi, potem, następnego dnia, pierwszy. Chłopak musiał uwierzyć w siebie ostatecznie i nieodwołalnie. Dzisiejsza zwycięska wspinaczka na siedemnastym etapie dowiodła tego niezbicie.

Stary mistrz Zenon Jaskuła tak się rozpędził, że zaczął wieszczyć strategiczną zmianę lidera w Tinkoff-Saxo. Zamiast Contadora – Majka. Ładnie to brzmi, nawet jeżeli radość mąci mu nieco trzeźwość spojrzenia. Ale kto wie…

Od dzisiaj Majka jest jedynym Polakiem, który na „Wielkiej pętli” wygrał dwa etapy. Wiem, wiem to wielkie osiągnięcie, ale – jak to się teraz mówi – z tyłu głowy mam, że nasz zuch traci do lidera ponad dwie godziny i jest na początku drugiej pięćdziesiątki klasyfikacji. Szanse na radykalną poprawę są z gatunku mission impossible.

A ja, wychowany na Wyścigu Pokoju, pamiętam zwycięskie etapy z tamtego ścigania, ale przede wszystkim potrafię wyliczyć żółte koszulki Szurkowskiego i Piaseckiego po ostatnim dniu zmagań.

Majka najwyraźniej polubił grochy, bo taki wzorek ma koszulka najlepszego górala zawodów. Jest bliski zabrania tego stroju do kraju. I to byłby kolejny znaczący sukces poza etapowymi przewagami.

Dobrze mieć w peletonie najważniejszego touru reprezentantów, którzy nie są tylko tłem dla wyznaczonych przez szefostwo ekip liderów. Dobrze mieć komu kibicować w dyscyplinie, która potrafi dać światową sławę.

Bo wbrew temu, co pisali oburzeni komentatorzy mojego poprzedniego wpisu, nie uważam kolarstwa za peryferyjną dyscyplinę.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. 1. Część osób poprzedniego komentarza nie zrozumiała.

    2. To jak Majka odjeżdża jest niesamowite! Liderem zespołu w obecnym składzie raczej nie zostanie, ale na pewno dostanie więcej przestrzeni do realizacji własnych celów- np klasyfikacja górska, wyścigi gdzie lidera nie będzie itd.

  2. Jeżowska powinna coś zaśpiewać.

  3. Duże zamieszanie z powodu tej koszulki – a jemu pasują te grochy.

css.php