Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

17.06.2018
niedziela

Chwieje się futbolowy porządek

17 czerwca 2018, niedziela,

Co się dzieje? Siły starego futbolowego porządku świata ustępują? Meksyk alternatywą dla Niemiec, a Szwajcaria dla Brazylii? Same znaki zapytania. A to przecież nie koniec dziwnych wyników, które jeszcze nie obalają hierarchii, ale ją podkopują.

Typowanie wyników na rosyjskim mundialu według dotychczasowych kryteriów stało się ryzykowne. Owszem, mówiło się o wyrównaniu poziomu, ale bez przesady. Na końcu, poza wyjątkami, mieli wygrywać ci, co zawsze. W pierwszych dniach tego turnieju jest inaczej.

Urugwaj męczy się z Egiptem, którego nie mógł wesprzeć Mo Salah. Wreszcie dowozi najskromniejsze 1:0. Argentyna z Leo Messim nie jest w stanie uporać się z bohaterskimi Islandczykami. Jest 1:1. Francuzi z wielkimi aspiracjami też nieźle męczyli sią z Australiczykami (2:1). Szwajcarzy wyrównują z Brazylią na 1:1 i mogą śmiać się z piłkarskich tańców Neymara i jego nowej stylizacji. Wreszcie Niemcy, potężna machina Joachima Loewa, nie były w stanie wyprodukować choćby jednego, jedynego gola. Za to Meksyk – tak. Meksykanie podobno marzą o mistrzostwie. Na razie nikt ich na odpowiednią terapię nie ma prawa wysyłać.

Mundialowa sytuacja a sprawa polska – ten problem gnębi kibica znad Wisły. Czy to dobrze, czy źle, że dzieje się tyle zaskakującego na mundialu? Jeśli chodzi o nastroje w ekipie Adama Nawałki, to niczego się nie dowiemy, chociaż regularnie odbywają się konferencje prasowe. Gdybym przypadkiem w niedzielny poranek nie włączył telewizora na odpowiednim kanale, tobym nie uwierzył. Tajemnicą stało się dosłownie wszystko. Szpieg senegalski czuwa. Nie można się było np. dowiedzieć, dlaczego zmieniono godziny treningów. Biednemu Thiago Cionkowi tak wbili do głowy konieczność zachowania jak najdalej idącej ostrożności, że w pierwszej chwili nie chciał powiedzieć ani słowa o Brazylii, z której pochodzi. A przecież było to tzw. pytanie ratunkowe. Na szczęście już niedługo trzeba będzie pokazać to, co tak skrzętnie polski sztab ukrywa.

A co do dalszego przebiegu mundialu, to ciągle wydaje mi się, że tradycyjne piłkarskie potęgi nie dadzą się obalić. Jeszcze nie na tych mistrzostwach.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. Nie pieniądze lecz twa wola, zrobi z ciebie gladiatora.
  Okazuje się , że warci miliony dolarów celebryci piłkarscy, nie potrafią pokonać ambitnych zespołów marzących o sławie i pieniądzach celebrytów.
  Gdyby tak można sprawdzać formę celebrytów politycznych?
  Wtedy by sie okazało kto ma dalej grać rolę prezesa , a kto powinien być zniesiony z boiska na tarczy.

 2. Janda i Gretkowska, to lewackie, tępe dzidy w nienawistnym amoku wobec Polski i Polaków

 3. Turniej toczy się swoim rytmem, w fazie grupowej mecze zazwyczaj przypominają kopaninę na polskich boiskach. Na tym etapie zdarzają się niespodzianki, chociaż nie sensacje, nawet porażka Niemiec sensacyjna nie jest. Natomiast do niespodzianek pozytywnych zaliczam wspaniałe derby Półwyspu Iberyjskiego. Też uważam, że potęgi jeszcze pokażą siłę. A Polska? Moim zdaniem (piszę przed Senegalem) ma szansę na półfinał.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „Senegalski szpieg”
  Nasza jedenastka to raczej muzealne egzemplarze i nie trzeba szpiegów do przewidzenia konca tej maskarady… 😉 !

  https://www.youtube.com/watch?v=uOtKp-YVmkU&list=PL6ZP3jPV0w6wriJPQwgo_1Q81g4wOBtBu

 6. Polska ma najlepszą drużynę od czasów Górskiego
  i Piechniczka. Liczę na co najmniej ćwierć finał.
  Precz z pesymistami!

 7. I cały urok w takich zmianach. Miejmy nadzieję, na godzinę przed rozpoczęciem meczu z Senegalem, że nasza drużyna też wykaże się przy zmianie hierarchii. A przy okazji, czy to jakiś maniak czy bot wypisuje kretyńskie komentarze obraźliwe dla dwóch wspaniałych, pełnych sukcesów i pięknego dorobku Pań.

 8. Oj chwieje się futbolowy porządek, właśnie Polska przegrywa z Senegalem 0:2.

 9. „Po chwili lewą nogą kopnął Robert Lewandowski. Lekko i niecelnie.”
  Co ten dziadek Lewandowski robi jeszcze w reprezentacji ?!!

  „Do nieszczęścia doszło, gdy Łukasz Piszczek przegrał walkę wręcz z Mbaye Niangiem i na dodatek upadł.”
  I to by bylo na tyle…..Piszczka nie lubie 🙁

  Dla przypomnienia ->
  https://www.youtube.com/watch?v=zaL5w5Sv6Nc

  Czytaj więcej na https://eurosport.interia.pl/raporty/raport-ms-rosja-2018/reprezentacja-polski/news-mundial-2018-polska-senegal-1-2-w-grupie-h,nId,2594095#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 10. To są snuje, co sie snują po boisku. Na tle lekko biegających piłkarzy Senegalu , wyglądaja jak muchy w smole .
  Trzeba te orły poderwać do boju jakimś politycznym wezwaniem.
  Wracać z Moskwy na tarczy to jest dopiero cios w plecy.

 11. Jaki sposób na „snucie” mial Kazimierz Górski ?!

  https://www.youtube.com/watch?v=ZCTIS6GM8m8

css.php