Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

1.09.2017
piątek

Wstyd w Kopenhadze

1 września 2017, piątek,

Piąte piłkarskie mocarstwo świata okazało się bezbronne w starciu z Duńczykami. Polska przegrała z Danią 0:4 w eliminacjach do mistrzostw świata. Mam nadzieję, że raz na zawsze przestaniemy się podniecać rankingiem FIFA.

Nasza reprezentacja od Roberta Lewandowskiego do Łukasza Fabiańskiego nie miała nic do powiedzenia. Dawno już nie było powodów do używania takich słów. W stosunku do ekipy Adama Nawałki chyba nigdy. Teraz niestety jest to uzasadnione.

Właściwie tylko dwóch ludzi osiągnęło zamierzony cel na kopenhaskim stadionie. Michał Pazdan i Maciej Makuszewski. Ten pierwszy – bo nie zobaczył czerwonej kartki w swoim trzecim kolejnym meczu, a ten drugi – bo w ogóle wszedł na boisko jako reprezentant kraju.

Muszę powściągać w sobie ochotę do przyłożenia reprezentacji. Tym bardziej że moja „flustracja”, jak odkrywczo określa mój stan jeden z telewizyjnych komentatorów, narasta w tym tygodniu z dnia na dzień. Najpierw siatkarze nie zachowali się lepiej od piłkarzy, a następnie koszykarze nie uporali się z przeciwnikami. W obu przypadkach ze Słoweńcami i w obu przypadkach na mistrzostwach Europy.

Nasi piłkarze mają trochę szczęścia. Nie muszą czekać miesiącami na pokazanie, że mieliśmy do czynienia tylko z incydentem. W poniedziałek grają w Warszawie z Kazachstanem i jeśli wkopią Kazachom kilka mniej czy bardziej efektownych goli, to ciągle będziemy bardzo blisko wyjazdu na finału do Rosji.

Duńczycy mieli pomysł na grę i świetnych wykonawców. Nie pierwszy raz w historii meczów z Polakami. W 1948 r. w tej samej Kopenhadze było nawet 8:0. Wówczas przez pierwsze pół godziny jedyny raz reprezentował Polskę Kazimierz Górski.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Oglądaliśmy mecz w klubie . Nie można było wejść ze wstydu pod stół , bo tam były tylko stoły bilardowe.
  Jeden z kibiców Danii zauważył , że powinno być 27:0 jak Brukseli.
  Widocznie nabrali dumy w płuca, kiedy urośli w rankingu.

 2. To raczej normalność, ostatnich kilka meczów było odstępstwem od przeciętności. Wstydem jest tylko zachowanie części polskich kibiców, ale mam nadzieję, że duńska policja potraktuje ich należycie, a nie tak jak traktowani są w Polsce.

 3. Co wy – w bajki jeszcze wierzycie ?
  Że założenie koszulki z orłem na piersi jest powodem do dumy ?
  Kasa Panowie – tylko i wyłącznie !
  Starają się tylko chłopcy chcący, by ich jakiś agent bogatego klubu dojrzał i jakiś kontrakt wart miliony euro zaproponował.
  Jak swoje osiągną to reprezentację narodowa maja w d….
  Chyba, że kadra np. 100 000 euro za udział w zgrupowaniu + następne za udział w meczu + 2 razy tyle za wygrany mecz a strzelcom bramek dodatkowo.
  Każdemu !!!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Legioniści, Pazdan, Jędrzejczyk, Mączyński – usunąć z kadry

 6. Jeden wstyd więcej nie ma większego znaczenia.

 7. Pewnie się pozbierają i awansują, ale po Nawałce i Lewandowskim szykuje się kolejna „Smuta”…

css.php