Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

15.08.2016
poniedziałek

Jak dobrze, że jest Anita

15 sierpnia 2016, poniedziałek,

Idzie jak po grudzie. Dziesiąty dzień igrzysk i dopiero piąty medal. Za to złoty i zdobyty w stylu najlepszym z możliwych.

W konkursie życia, jak go sama określiła, Anita Włodarczyk niespecjalnie musiała obserwować rywalki. Druga Chinka rzuciła o ponad pięć i pół metra bliżej. Rekord świata Polki jak marzenie – 82,29 m.

Nie mam złudzeń. Świat znacznie intensywniej będzie się zachwycał nowym królem czterystu metrów, który nazywa się Wayde Van Niekerk i pochodzi z RPA. Każdy, kto widział jego susy na ostatniej prostej, musiał się zachwycić. I ten wynik – 43,03 s! Lepiej niż Michael Johnson.

Także nad Usainem Boltem zachwytów nie będzie końca. Trudno się dziwić. Niby był w trochę słabszej formie, ale w Rio trzeci raz z rzędu pokazał, kto rządzi w najkrótszym sprincie. A to przecież nie koniec.

Rzut młotem nie rozpala takich namiętności jak np. sprinty, ale to nie zmienia faktu, że już teraz można powiedzieć, że Anita Włodarczyk jest jedną z najwybitniejszych lekkoatletek tych igrzysk. Gdyby nie doping Tatiany Łysenko w Londynie, świętowałaby już dziś obronę mistrzostwa. A tak paradoksalnie złoto za Londyn dostanie później niż Brazylii.

Dzięki Polce przeżywamy radosne chwile, których nie mamy w zbyt wielu na tej olimpiadzie i nie mam tylko na myśli przygnębiających wieści dopingowych. Niewiele przecież zostało z mocarstwowych pomruków, jest raczej mozolne ciułanie małych sukcesików, awansów do kolejnych rund. Jest też dużo, stanowczo za dużo mniej czy bardziej honorowych porażek.

Anita to świetna, skromna dziewczyna o nadzwyczajnych sportowych umiejętnościach. Jak dobrze, że jest w polskim sporcie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Wolę Anitę od Beaty.

 2. „O dopingu – bez poprawności politycznej. Wszyscy biorą”

  „Anita to świetna, skromna dziewczyna o nadzwyczajnych sportowych umiejętnościach.”

  Żeby jej tylko k… nie złapali.

 3. Witold
  NIE przeklinaj!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Rio – to jest olimpiada sukcesu polskich kobiet.

 6. Problem dla nas, Ziomale polega na tym, ze zloty medal w Rio zdobyla A. Wlodarczyk , ciezka pracujac nan latami, a nad Wisla B. Misiewicz po roku posady kapciowego ministra A. Macierewicza.

  Dlaczego jest tu: https://youtu.be/XCnK3B7Ftow

 7. W Rio nie idzie nam za dobrze. Najpierw ciężarowcy, teraz Fajdek. Dobrze, że jest Anita.

css.php