Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

9.01.2016
sobota

Jednak Lewandowski

9 stycznia 2016, sobota,

Robert Lewandowski nie był moim faworytem w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Nie skorzystałem co prawda z możliwości wysłania kuponu z własnymi typami, więc teraz nie powinienem grymasić, ale jednak trochę pomarudzę.

Na naszego kapitana reprezentacji piłkarzy bardzo chciałbym z przekonaniem głosować za rok po rewelacyjnym dla Polski EURO 2016. Dzisiaj statuetka dostała się w ręce gracza drużyny, która jako jedna z dwudziestu czterech awansowała do finałów. Fajnie, ale Zbigniew Boniek był najlepszym graczem trzeciej drużyny mistrzostw świata, kiedy wygrywał w plebiscycie. Jest różnica? Wiem, wiem, Lewandowskiemu trzeba jeszcze koniecznie dopisać wszystkie gole w Bayernie. To jednak ciągle trochę za mało.

Z podobnych powodów nie wybrałbym już teraz Adama Nawałki trenerem roku. Zwycięstwa obu panów świadczą o wielkim głodzie futbolowych laurów, nawet tak umiarkowanych. Nie muszę dodawać, że moje uwagi nie świadczą o braku szacunku, a nawet – w przypadku Lewandowskiego – podziwu dla pracy obu panów.

Mistrzyni i rekordzistka w miotaniu młotem Anita Włodarczyk zajęła drugie, a Agnieszka Radwańska – trzecie miejsce. To jednej z nich należał się tytuł najlepszego sportowca roku. Fantastyczny sezon Anity, w którym osiągnęła wszystko, co może lekkoatletka w tej konkurencji. Rzut młotem nie zapewnia światowej sławy, ale czy to zmniejsza wagę jej osiągnięć? Za to druga moja faworytka osiągnęła życiowy sukces w sporcie globalnym. Potrafiła uporać się z niemocą w pierwszej części sezonu i na jego koniec zostać kimś w rodzaju mistrzyni świata, czyli wygrać tenisowy turniej Masters.

Nie przeprowadziłem dokładnej analizy, ale wydaje mi się, że po raz pierwszy od wielu lat w dziesiątce nie było narciarzy. Przecież po Adamie Małyszu nastąpiły czasy Kamila Stocha i seryjne triumfy, czasami nawet z przyzwyczajenia, Justyny Kowalczyk. I ta tendencja może się utrzymać. Już dzisiaj można przecież powiedzieć, że za rok też może być ciężko.

Świetnie, że w pierwszej szóstce oprócz Anity Włodarczyk znaleźli się jeszcze dwaj nasi mistrzowie: Paweł Fajdek i Piotr Małachowski. Szkoda, że kilku tysięcy głosów zabrakło Adamowi Kszczotowi. Jego wicemistrzostwo świata w biegu na dwa okrążenia bezwzględnie powinno dać miejsce w dziesiątce.

A w ogóle dobrze, że plebiscyt trwa choćby po to, żeby… trochę ponarzekać na wybory kibiców.

Oto cała dziesiątka:
1. Robert Lewandowski
2. Anita Włodarczyk
3. Agnieszka Radwańska
4. Paweł Fajdek
5. Michał Kubiak
6. Piotr Małachowski
7. Joanna Jędrzejczyk
8. Rafał Majka
9. Michał Jurecki
10. Rafał Sonik

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Wygrać powinna Włodarczyk przed Fajdkiem. Lewandowski reprezentuje przecież niemieckie kluby a nie Polskie! O Radwańskiej lepiej zaś zapomnieć…

 2. Rawdanska powinna wygrac. Zwyciestwo Lewandowskiego jest nieporozumieniem.

 3. Tragedia, powinna wygrać Anita Włodarczyk. Żenada, Lewandowski dziękuje w koszulce niemieckiego klubu.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To nie jest plebiscyt jak onegdaj, przed laty! Lewandowski wygrał bo jest antidotum na polskie kompleksy piłkarskie ludu masowego. Gusta kreują telewizornie, nadmuchując popularność sportów i sportowców. Mnie imponuje R. Sonik. Bogaty, odważny, łączy biznes ze sportem. Pozostali?
  Szacun! Miejsca są mniej istotne. My na prawdę nie jesteśmy krajem sportowych gigantów. Każdy sukces powinien znaleźć uznanie. Co do R. Lewandowskiego: kim by był, gdyby nie emigracja do Niemiec? Jego pracodawcą są Niemcy to jego wybór. Ilu piłkarzy nie rozwinęło się w PRL przez nakazaną miłość do ojczyzny?

 6. Zgadzam się, pani Włodarczyk powinna wygrać. Polska zaludniłaby się młociarkami a ludzie żyliby dostatniej.

 7. Propagowania pożyków płynących z pracy nad sobą trzeba uczyć na przykładach osiągnięć młodych lekarzy czy inżynierów.
  Propagowania zdrowego stylu życia mogą uczyć sportowcy dyscyplin, które amatorsko może uprawiać każdy. Piłka nożna, kolarstwo, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, biegi, pływanie, tenis, wioślarstwo, itp.
  A nie skoki narciarskie, rzut młotem, dyskiem czy oszczepem, kaman, tu nie antyczna Grecja albo górzysta Austria. Polska jest płaska i podobno nowoczesna… 😉

 8. zza kałuży
  Słyszałeś może o antycznej rzeźbie Myrona a przedstawiającej dyskobola?

 9. Człowiek chciałby nawet coś skrobnąć, ale po przeczytaniu trzech pierwszych wpisów wie, żeby wdepnął…

css.php