Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

23.09.2015
środa

Tylko Lewandowski nie zwariował

23 września 2015, środa,

Kiedy wczoraj późnym wieczorem zajrzałem do internetu, natychmiast nabrałem podejrzeń, że wypiłem o kieliszek wina za dużo. Druga wersja była taka, że czytam o jakiejś futbolowej grze komputerowej.

A tu nic z tych rzeczy. Robert Lewandowski wszedł na boisko i strzelił w dziewięć minut pięć goli Wolfsburgowi. Jeden po drugim. Dla mniej zaawansowanych informacja: drużyna z Wolfsburga to wicemistrzowie Niemiec, z którymi Bayern miał ostatnio niezłe przeprawy. Trener przegranych w przypływie wisielczego humoru stwierdził, że Polak zmarnował kolejne dwie okazje, więc goli powinno być siedem.

No i zaczęło się. Polska, Niemcy i pół Europy zwariowało. Messi i Ronaldo poszli w kąt. Zachwytów nie ma końca. Wszyscy zachowują się tak, jakby od wczorajszego wieczoru piłka nożna stała się sportem indywidualnym, a wyczyn Polaka może być porównywany tylko do szybkobiegania Usaina Bolta.

Na szczęście sam zainteresowany nie zwariował i z tego cieszę się chyba jeszcze bardziej niż z walizki goli, z którą odprawił chłopaków w drogę powrotną z Bawarii do Dolnej Saksonii. Mówił o tym, że najważniejsze są zwycięstwo i punkty, których przecież nie ma więcej niż po wygranej np. jeden do zera.

Trzeba mieć naprawdę dobrze poukładane w głowie, żeby nie doznać trwałego zawrotu głowy od takiego szczęścia. Lewandowski lubi strzelać w pakietach. Z eliminacjach do mistrzostw świata były trzy bramki w cztery minuty z Gruzją. Były też najcenniejsze chyba cztery gole wbite Realowi. To jednak nie oznacza, że tak będzie zawsze i wszędzie. Szczególnie mam na myśli grę w reprezentacji. Różnie bywało. Nasi ostatni eliminacyjni przeciwnicy – Irlandczycy i Szkoci – nie będą przecież wymiatali pyłku sprzed butów polskiego asa.

A poza tym radość jest rzeczywiście duża i nie dziwię się, że Sebastian Mila napisał (na Twitterze bodaj): to mój kolega.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Lewandowski nie zwariował, ale zwariował Adam Michnik łacząc sport z propagandowym tekstem, zamieszczając go w gazeta.pl pod tytułem :

  „Robert Lewandowski oszołomił świat. A pamiętacie, że pomaga Syryjczykom?”

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,18895237,robert-lewandowski-oszolomil-swiat-a-pamietacie-ze-pomaga.html#ixzz3mZ0nBKNE

 2. Gratulacje dla Lewandowskich. 5 goli w 9 minut i przeciwko zupelnie przyzwoitej druzynie jest osiagnieciem. Jak wiemy z mediow domowa dieta pod menadzeria maluzonki w tym pomogla.
  Jednakze nie zapominajmy o pozostalych 10 graczach Bayernu. Przeciez to oni i Lewandowski wypracowuja sytuacje ktore Lewandowski wykancza. To rowniez wyczyn Guardiolli i clubu.
  Rezim PO ma rowniez w tym udzial. Bo stworzyli takie warunki w Polsce ze ambitni polacy aby zablysnac musza szukac okazji za granica.

 3. „Lewandowski nie zwariował, ale zwariował Adam Michnik łacząc sport z propagandowym tekstem, zamieszczając go w gazeta.pl pod tytułem :“Robert Lewandowski oszołomił świat. A pamiętacie, że pomaga Syryjczykom?”

  fakt, to straszne, powninien im podstawic noge

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dla mnie najwieksza zbrodnia PO jest to ze swoja nieudaczna polityka sklonili do emigracji tak wspanialego i swiatlego Polaka jak axiom1.
  Te 1.5 miliona co pojechalo na zmywak do Anglii czy Irlandii to pestka w porownaniu ze strata jaka narod polski poniosl tracac axioma1.
  A dyktatora Donka powinno sie za to kolem lamac na tym kwiatowym dywanie przed brukselskim ratuszem.

 6. Poproszę o powtórkę tego wyczynu w meczu ze Szkocją !.

 7. No tak, no tak, a młodego Lewandowskiego nie chciała warszawska Legia. Błędy bywają duże, małe, ale i kosmiczne.

  To przypomina przypadek wytwórni płytowej Decca, która nie chciała podpisać kontraktu z zespołem The Beatles, uznając go za – uwaga – nieperspektywiczny. Po roku jej właściciele już wiedzieli, że są autorami największej finansowej pomyłki w historii show biznesu.

  Woytek
  Adam Michnik cale nie zwariował, on polityczne interesy robił także na pogrzebach.

 8. Przebija wszystkich Nwesweek podając najnowszy rekord
  Hubert Orzechowski

  5 minut 9 bramek i już niemal 12 godzin pomeczowych zachwytów. Robert Lewandowski stał się wczoraj człowiekiem „zupełnie nie z tego świata”, „nauczycielem polskiego” i emanacją wspaniałego imigranta. A w dodatku zjadł 5 ciastek.

 9. Lewandowski to maszynka do GOLenia:).
  ©moje.

css.php