Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

29.03.2015
niedziela

Tabela wygląda lepiej niż gra

29 marca 2015, niedziela,

Po tym meczu nieźle wygląda tylko tabela eliminacji do EURO 2016. Mogłaby wyglądać jeszcze lepiej, gdyby Irlandczycy byli troszkę skuteczniejsi.

Remis jeden do jednego w Dublinie to naprawdę nieźle, zważywszy że Polacy mieli może półtorej okazji do strzelenia przez cały mecz. Sławomir Peszko wykorzystał swoją i przez ponad godzinę doliczaliśmy sobie trzy punkty. Irlandczycy mieli dwa słupki i przez ostatnie 20 minut tłamsili naszych dość bezwzględnie, ale nie do obrony kopnęli tylko raz.

Dlaczego nie wygraliśmy? Bo okazało się, że ambicja to trochę za mało na Irlandczyków. Dobrze, że doczekaliśmy się zespołu, który przez 90 minut pokazuje, że mu zależy. Ale świetnie byłoby, gdyby pokazał także trochę więcej dobrej gry.

Być może kluczem do odpowiedzi na pytanie, dlaczego Polska nie wygrała, było to, co powiedział bohater wieczoru Sławomir Peszko. Przyznał się, że większość drużyny przed grą wzięłaby remis w ciemno. Więc pewnie trochę im żal gola wpakowanego Łukaszowi Fabiańskiemu w doliczonym czasie, ale dramatu nie ma. Szczerze mówiąc po jesiennych uniesieniach myślałem, że odtąd z taką Irlandią kadra Adama Nawałki będzie zawsze dążyć do pełnego sukcesu.

Niedzielny wieczór pokazał, że nie ma w reprezentacji nadmiaru futbolistów, o których można powiedzieć coś więcej niż to, że są ambitni i kopią piłkę na przyzwoitym poziomie. Paweł Olkowski nie zastąpi Łukasza Piszczka. Choćby nie wiem jak chwalony przez sprawozdawców Jakub Wawrzyniak Europy nie podbije. Stoper Łukasz Szukała wirtuozem nie zostanie, szczególnie jako zawodnik Al – Ittihad Dżudda. Trzeba stonować zachwyty nad Arkadiuszem Milikiem. Dla jego dobra. Kapitan Robert Lewandowski trochę za dużo sam sobie sędziuje i przyznam, że zaczyna to być irytujące.

Każdemu można by zresztą przypiąć łatkę. Nie będę się z tym zanadto rozpędzał, bo jednym punkcikiem, ale to Polska wyprzeda Niemców i Szkotów, a Irlandczyków nawet o cztery. I niech tak zostanie do końca eliminacji.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. To nie jest wina autora tego wpisu ale nie mam gdzie tego napisać.

  Czy nie ma lepszych tematów na nagłówek głównej strony Polityki niż jakiś tam mecz? Czy Polityka musi się dostosowywać do reszty internetowych portali i zmieniać nagłówki na stronie kilka razy dziennie w myśl zasady: nie ważne, że wiadomość jest mało istotna ale ważne, żeby się coś działo na stronie.
  Od podrzędnych informacji sportowych są tematyczne portale a Polityka niech spróbuje pozostać tygodnikiem opinii a nie bieżącej informacji.

 2. Żenada.Kopaczy nie mamy.I dajmy sobie spokój.

 3. Dodam.Nawałka nawalił.Jezeli chcemy coś znaczyć szukamy trenera za granicą.Milik powinien być zdjęty od 20 minuty.Lewandowski biegał nieproduktywnie ,nie szukał gola.Inni do odstawki.Dlaczego to takie leniwce a siatkarze pracowici i gieroje ,mimo ,ze maja w stosunku do kopaczy głodowe zarobki//?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Rolandas..może dlatego, że to jest portal płatny..płacisz wymagasz…nie płacisz nie odzywasz się. Ja płacę i wymagam. Jednym z moich wymogów jest umieszczanie wiadomości sportowych, zwłaszcza dotyczących piłki nożnej naszej reprezentacji na głównej stronie Polityki. Proste?

 6. Niestety, stosunki polsko-irlandzkie beda zepsute przez nastepne 75 lat. Polskiego bramkarza irlandczycy sfaulowali !!! Polski napastnik dostal reka w twarz !!! I na dodatek irlandzycy strzelil gola !!! Co gorsze sedzia udawal ze niczego nie widzial co wskazuje na spisek. Polacy maja prawo sie obrazic ! Odwolac ambasadora, rzadac odszkodowan, pomnika pamieci i spotykac sie co roku w Dublinie na demostracjach i prowokacjach. Zrobic majdan w Dublinie, niech maja. Wciagnac w to Nato, niech bedzie wojna.

 7. Irlandczycy byli bezczelni przez cale 95 minut. Skutecznie blokowali najlepszego na swiecie polskiego napastnika nie dajac mu szansy trafiernia do bramki.

css.php