Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

13.07.2014
niedziela

Jednak Niemcy!

13 lipca 2014, niedziela,

Mniej więcej po godzinie finału pomyślałem, że Argentyńczycy nie mają szans, jeśli 90 minut nie wystarczy jej do zwycięstwa. I właściwie nie miałem racji, bo Niemcy byli lepsi tylko o jedną, jedyną akcję Mario Götzego, chłopaczka o twarzy pucołowatego dziecka.

Gdyby Higuain nie spanikował w pierwszej połowie, mając naprzeciw tylko Neuera, gdyby Palacio nie odskoczyła piłka w drugiej części, całkiem możliwe, że to właśnie Argentyna szalałaby tej nocy ze szczęścia.

Ci wszyscy, którzy myśleli, że po siedem do jednego Niemiec z Brazylią finał będzie formalnością, na szczęście bardzo się pomylili. Jeszcze raz okazało się, że w futbolu nie wszystko da się przewidzieć. Dzięki temu mecz był porywający, jak porywający był cały Mundial 2014. W swym siódmym meczu drużyny nie słaniały się na nogach, grały z rozmachem godnym stawki spotkania. Szczególnie zaimponowali mi Albicelestes, bo wcześniej można było wątpić czy ta ostatnia gra rzeczywiście im się należała. A jednak wczoraj udowodnili, że się należała.

Niemcy są mistrzami i nikt nie może powiedzieć, że niezasłużenie. A który mecz będziemy pamiętać najdłużej? Na pewno nie ten w Rio de Janeiro, choć dał im tytuł. Żaden kibic nie zapomni półfinału z Brazylią, bo z czymś takim ma się do czynienia raz na kilkadziesiąt lat.

To były piękne dni, piękne tygodnie, piękny miesiąc. Teraz wracamy do rzeczywistości. 11 października reprezentacja Polski gra z ekipą Joachima Löwa w eliminacjach do EURO 2016. Na razie nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Przeciwko Niemcom musimy wystawić pucułowatego zawodnika nazwiskiem Matlak.

 2. Ätschi bätsch!

 3. ‚Gdyby Higuain nie spanikował…’

  Hätte,hätte, Fahrradkette.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pragnę podkreślić, że Argentyna przez 120 minut nie oddała celnego strzału…

 6. Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans always win.

 7. cytat:
  Mario Götzego, chłopaczka o twarzy pucołowatego dziecka.
  To niby genialne spostrzezenia ,naprawde mogly Pan sobie darowac .
  Pozdrawiam
  ps.
  kiedys Niemcy mieli takie strzaly w rzeczywistosc ,teraz jak widze Polacy..

 8. bernardroland
  14 lipca o godz. 7:48
  Ach, hau ab zu deinen Proleten – kicken,ficken & saufen ! 😉

 9. Nie ma to jak przeczytać dobry artykuł, napisany z głową, przy kawie 🙂

 10. Choć gola zdobył Super Mario – to i tak cała drużyna zasłużyła na ten tytuł. Niemcy tworzyli na brazylijskim mundialu kolektyw i dzięki temu wygrali.

css.php