Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

25.06.2014
środa

Suarez strzela i kąsa

25 czerwca 2014, środa,

Oniemiałem, patrząc na Luisa Suareza wpijającego swe pokaźne zęby w ramię Chielliniego. Klasyczny przypadek drogi od bohatera do zera. Kilka dni wcześniej pialiśmy na widok jego goli rozbijających Anglików. Rozczulaliśmy się opowieściami o cudzie uzdrowienia po operacji łąkotki. Do tego cudotwórcą okazał się fizjoterapeuta, który dla nadziei wszystkich Urugwajczyków machnął ręką na własną kurację nowotworową.

Suarez gryzł w Ajaksie, gryzł w Liverpoolu, ugryzł też w reprezentacji. Dlaczego to robi? Przypomina mi się historia Andrzeja Gołoty i jego pojedynków z Riddickiem Bowe’em. Gołota dwa razy miał przewagę i dwa razy kończył walkę ciosem poniżej pasa. Dlaczego? Zwierzył się kiedyś, że Bowe go wk…iał. Jest to jakieś wytłumaczenie, ale czy wystarczające również w przypadku urugwajskiego futbolisty? Przypadek jest chyba trudniejszy do wyjaśnienia.

Urugwaj odesłał z Mundialu do domu Anglię i Włochy. Teraz będzie już trudniej, bo FIFA chyba nie da się nabrać na wyjaśnienia gryzonia i na dłuższy czas uniemożliwi mu kąsanie na boisku. A bez swojej gwiazdy Urugwaj może nie podołać kolejnym wyzwaniom.

Jaki demon zadomowił się w Luisie, który nie umie się powstrzymać przed zrobieniem użytku ze swego uzębienia… Medycyna – ze szczególnym uwzględnieniem jednej specjalności – ma bardzo ciekawy przypadek do analizy.

A poza tym mistrzostwa świata w Brazylii świetne, choć dobrze, że kończy się grupowy maraton, bo pozafutbolowe sprawy niebezpiecznie się spiętrzyły.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Suarez przypomina ze proces evolucji Darwina ciagle trwa.

  2. To jest Urugwaj! Zagrywka Suareza leży w duchu Urusów. Zawodnik bardzo chciał pomóc kolegom i zadziałał w bezsilności instynktownie. Z drugiej strony Włosi też wiele razy stosowali podobne sztuki. Tylko że dzisiaj mamy kamery.

  3. Suarez przed każdym meczem powinien przedłożyć aktualne szczepienia i niech gra.
    Jakiś sprytny zdeterminowany piłkarz kiedyś mu te zęby usunie.

  4. Niech się Suarez zdecyduje, albo gryzienie, albo piłka nożna. Ostatecznie można mu spiłować zęby.

css.php