Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

24.10.2013
czwartek

Radwańska na Seszele !

24 października 2013, czwartek,

Co za dzionek, nie ma co ! Najpierw Agnieszka Radwańska z cierpiętniczą miną próbowała przeciwstawić swoją legendarną finezję fizycznej sile Niemki z Puszczykowa –  Angelique Kerber. Skutek opłakany. Teraz jak najszybciej na Seszele czy inny Mauritius. Agnieszka musi zapomnieć przynajmniej na chwilę o swojej pracy, do której  pod koniec sezonu straciła zupełnie serce. Dzisiaj na początku drugiego seta wyskoczyłem – żeby ochłonąć – po jogurt (0 %) do pobliskiego sklepu. Po powrocie zobaczyłem już tylko reklamy. Było po zawodach. Z całego sezonu zapamiętam półfinał na wimbledońskiej trawie i niewyraźne zdjęcie na materacu dla ESPN.

Łukasz Kubot i Michał Przysiężny też wczoraj polegli w drugiej rundzie swoich turniejów. Ale tu trudno było się napinać. Dobrze, że otarł mi łzy Jerzy Janowicz, który gra dalej w Walencji.

Ale to nie koniec czarnego czwartku kibica. Mój telewizor nie umiał pokazać meczu Legii z Turkami z Trabzonsporu w Lidze Europejskiej. I bardzo dobrze. Internetowa relacja z zadawanych Legii (dwóch) ciosów mniej bolała. Pamiętają Państwo nadmuchany balon nadziei na Ligę Mistrzów ? Złośliwi przeciwnicy balon przekłuli .Mówi się trudno i czeka na następny sezon. Legioniści w dopasowanych  garniturkach zapewniali przed kamerami, że teraz pokażą co potrafią w LE. Robią to przed każdym meczem. I pokazują niestety niewiele. Zaczęło się nawet mówić, że nasi opacznie zastosowali popularną taktykę: „zero z tyłu, a przodu musi coś wpaść” i wyszło z tego „zero z przodu, a z tyłu … szkoda gadać”.

Skoro mocarna Legia za byle jaką granicą przeżywa każdorazowo męczarnie, to dlaczego więcej żądać od reprezentacji ? Czwartek był kolejnym dniem teleturnieju, w którym prowadzącym jest  Zbigniew Boniek. To jest quiz, w którym prezes zadaje jedno pytanie: kto zostanie trenerem piłkarskiej reprezentacji kraju. Dla ułatwienia dodam, że będzie to Adam Nawałka. I na żadne dalsze podpowiedzi nie możecie liczyć.

Szkoda, że dziennikarze nie zostawią Bońka w spokoju z jego wielką tajemnicą.

W tej  sytuacji wiadomość, że grający zawodnik Francuz Stephene Antiga został trenerem reprezentacji siatkarzy, którzy w przyszłym roku mają w Polsce zostać mistrzami świata jest niemal optymistyczna. Chociaż wiadomość, że Resovia przejechała się po Francuzach w Lidze Mistrzów brzmi dwuznacznie.

I jeszcze „mały” brązowy medal w rwaniu na mistrzostwach świata w dźwiganiu ciężarów we Wrocławiu zawodnika Zwarycza. Jakoś nie poprawił mi się humor od tego medalu. Oszałamiające osiągnięcia w taekwon-do też nie.

 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Dzień jak co dzień można by powiedzieć jeśli chodzi o polski sport. Zastanawiam się, czy znajdzie się dziesiątka do plebiscytu na sportowca roku. Kowalczyk, Stoch to wiadomo, także Fajdek i Anita Włodarczyk, no i Piotr Małachowski. Mimo wszystko Radwańska. Kawęcki pływak, może któryś kolarz? Piłkarzom postawiłbym szlaban, ale pewnie Lewandowski się załapie, jako Dr. Jekyll z Borussii a nie Mr. Hyde z reprezentacji, rozstrzelał wszak Real.

 2. No tak. Dzisiaj ciężarowy mistrz z Londynu Adrian Zieliński „nie wykorzystał atutu własnego boiska” i został bez medalu. Co do plebiscytu to dopisuję Roberta Kubicę, jeśli nie wypadnie z trasy w ten weekend. Myślę, że mało kto będzie analizował wartość sportową mistrzostwa WRC2. Ja bym pewnie też na niego głosował.

 3. Kwitowa zlana potem ,cierpieniem i walką.Nasza diva ,chodzenie na grzyby trenowała ,bez kropli potu. Najpierw spotkanie w lesie z Piechocińskim-nazwisko od chodzenia,-a potem wydawanie kasy zarobionej na zawiedzionych oglądaczach.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Szybkie pocenie się jest oznaką niskiej wydolnosci organizmu.

 6. „Skutek opłakany”. Czyżby? Za trzy przegrane mecze panienka dostała 135 tys. dolarów…

 7. Muszę przyznać, że najbardziej podobała mi się Radwańska w tej rozbieranej sesji – pokazała, że drzemie w niej piękna kobietka:) I do tego jaka zdrowa!

 8. Raz jest gorzej, a raz lepiej…zawsze mogło być dużo gorzej.

css.php