Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

27.08.2013
wtorek

Przegrany remis Legii

27 sierpnia 2013, wtorek,

Powinienem być zadowolony. Kilka tygodni temu napisałem w tytule: Tylko nie liga mistrzów. To było po pierwszym, dość beznadziejnym, meczu Legii z norweskim Molde. Dzisiaj moje życzenie się spełniło. Legia po serii zwycięskich remisów tym razem skończyła mecz remisem przegranym.W Bukareszcie było 1: 1, a w Warszawie 2:2 i to Steaua awansowała.  Nie będzie więc w Polsce  Ligi Mistrzów po siedemnastu chudych latach. Okazuje się, że czekamy na powrót do wielkiej Europy jeszcze za krótko. Został  turniej pocieszenia , czyli Liga Europejska.Jak się Państwo domyślają, nie odczuwam wielkiej satysfakcji. Po dzisiejszym wieczorze jestem wkurzony. Najpierw „zrobiłem” sobie ciśnienie porażkami Janowicza, Kubota i Przysiężnego w Nowym Jorku. Później było jeszcze gorzej. „Byliśmy o krok od awansu”, „stoczyliśmy wyrównany bój”, „legionistom nie zabrakło ambicji”. Taka mowa trawa wyprowadza mnie jeszcze bardziej z równowagi. Prawda jest taka, że Legia była po prostu słabsza. Może nie jestem prawdziwym kibicem, ale od dziewiątej minuty, czyli od strzelenia drugiego gola przez Steauę nie mogłem zauważyć właściwie niczego co dawałoby wiarę we wpakowanie trzech goli Rumunom (i upilnowanie swojej bramki). Choćby nie wiem jak wyprężał tors prezes Leśnodorski to jego podwładnym naprawdę sporo brakuje. Od początku sezonu kopią piłkę dość nieudolnie i to nie tylko w europejskich eliminacjach, ale także w lidze, w której mieli wygrywać z marszu i bez żadnego wysiłku.

Jeśli do czegoś przeczołganie się Legii do Ligi Mistrzów mogłoby się przydać, oprócz słynnego „zdobywania doświadczenia”, to do zasilenia kasy, oczywiście. Pod warunkiem, że zarobione pieniądze zostałyby w sporej części rozsądnie zainwestowane w rozwój zespołu. O tym trzeba w tym roku zapomnieć. Teraz jeśli Legia jest na dobrej drodze, jak przekonują działacze i niektórzy dziennikarze,  to powinna pokazać się w Lidze Europejskiej.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. Coś mi się wydaje, że jeszcze dłuuuugo sobie poczekamy na udział polskiego klubu w Lidze Mistrzów. Większość komentatorów, piłkarzy i prezes Legii mówią, że teraz nabiorą doświadczeń w Lidze Europejskiej, nazbierają parę punktów do rankingu UEFA, a w przyszłym roku Legia będzie rozstawiona i będzie jej łatwiej. Hola, hola. Nie jest wcale pewne, że Legia zdobędzie tytuł mistrzowski w 2014 r. Znając naszą ligę gdzie każdy może wygrać i przegrać z każdym i nigdy nic nie wiadomo, w przyszłym roku mistrzem może być Górnik Zabrze. Albo Lechia Gdańsk. A może Wisła Kraków, albo Ruch Chorzów. I znowu mistrz Polski nie będzie miał żadnych punktów rankingowych i będzie zaczynał od pierwszej lub drugiej rundy eliminacji. A jak polski klub trafi na rozstawione Shalke, Milan, Sevillę, Arsenal czy Feyenord to nie zagra nawet w Lidze Europejskiej. I kolejny rok Polska nie będzie miała drużyny w LM.

 2. I bardzo dobrze – mniej będą propagować rozsadnik chuligaństwa jakim jest polska pseudoprofesjonalna kopana!!!;-)
  Są kulturalniejsze i tańsze (dla obywateli!) gry zespołowe – szczególnie siatkówka!:-)

 3. s-21:
  zapomniales wspomniec o florecie 😉

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. W tym roku walczyly o LE. Ale już w przyszłym się na pewno uda. Faza grupowa będzie osiągnięta – jeszcze wpsomnicie moje słowa!

 6. Dlaczego wszyscy polscy sportowcy muszą dostawać w łeb? Dzisiaj kolejny raz dostali koszykarze… szkoda gadać. Czekam na Pana komentarz!

  Pozdrawiam

 7. Ja też tego nie rozumiem, jak możemy być tacy słabi w prawie wszystkich sportach.. Przecież to nei do pomyślenia, żeby państwa, które liczą o wiele mniej mieszkańców mogą się poszczycić większymi sukcesami sportowymi. Gdzie leży błąd? Zły system wychowania młodzieży? Zbyt małe pieniądze inwestowane w sport? Sam nie wiem;/

 8. Może klimat nam nie sprzyja. W sumie Litwini, Białorusini, Łotysze czy Estończycy też nie są potęgami jeśli chodzi o świat sportu:)

 9. Patrząc przez pryzmat dzisiejszej postawy Legii w Lidze Europy, może dobrze się stało, że nie awansowali do LM. Jeszcze nie pora. Trzeba silniejszą drużynę zbudować!

 10. Czwartkowy mecz z Turkami pokaże wszystko! Nie mówię o tym, że Legia ma jeszcze szanse wyjść z grupy LE. Chodzi tylko o to czy pokaże twarz i nie skompromituje nas w Europie!

 11. Jestem ciekawy, czy LEgii uda się w ogóle jedną bramkę w Europie strzelić…

 12. Nie udało się strzelić gola, ale udało się dostrzec pewne rzeczy. Szczególnie po meczu z Lazio. Legia ma budżet 10 razy mniejszy od włoskiego klubu, więc jak możemy w ogóle myśleć o jakimkolwiek równorzędnym spotkaniu, skoro oni sobie moga pozwolić na 10 razy wyższe kontrakty. Nie ma cudów lepsi grają tam gdzie im więcej płacą!

css.php