Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka Dogrywki - Sportowy blog Krzysztofa Matlaka

12.08.2013
poniedziałek

Fajdek – mistrz prawie konspiracyjny

12 sierpnia 2013, poniedziałek,

Pamiętam dość buńczuczne obietnice Pawła Fajdka przed ubiegłorocznymi igrzyskami w Londynie. Medal ? Dlaczego nie. Później gdy w eliminacjach ani razu nie zdołał rzucić swoim młotem zgodnie z przepisami, pomyślałem sobie, że młokos trochę przesadził. Dzisiejsze mistrzostwo świata Fajdka przywraca wiarygodność jego ubiegłorocznym słowom.Fajdek  machnął młotem prawie 82 metry, reszta atletów była dla niego tylko tłem. A jednak Polak został mistrzem świata trochę konspiracyjnie. Realizatorzy telewizyjnej transmisji z Moskwy nie uznali tej konkurencji za wartą pokazywania. Jako kibic prawie pamiętający brązowy medal  Tadeusza Ruta w 1960 roku cieszę się, że dzisiaj pozwala się przynajmniej rzucać młotem na głównej płycie stadionów. Przecież za tamtych czasów chłopaków od młota raczej nie wpuszczano na główną płytę. No chyba, że na dekorację. Może moskiewscy realizatorzy wywodzą się z tamtej starej szkoły.

Tak czy owak radość jest duża, tym większa, że niespodziewana. Nawet ze złotem Fajdka medali w Moskwie nie będzie przecież na pęczki. Czekamy na Piotra Małachowskiego w dysku, na Anitę Włodarczyk w młocie, mniej w tym roku na Tomasza Majewskiego. Więcej realnych szans raczej nie mamy.

24 – letni Fajdek został najmłodszym mistrzem świata. Przedtem był nim Szymon Ziółkowski. Dziś stary mistrz był dziewiąty, ale pustej rzutni nie zostawia. Ciekawe, że obu naszych sportowców łączy nazwisko 77- letniego Czesława Cybulskiego, który będzie chyba jednym z najstarszych (jeżeli nie najstarszym) trenerów na mistrzostwach. To jego wielki dzień. Po Ziółkowskim, Włodarczyk, Skolimowskiej  kolejny jego wychowanek jest numerem jeden. Mówi się, że jest kontrowersyjny. Znam tuziny kontrowersyjnych bez ułamka sukcesów Cybulskiego.  Daj więc Boże więcej takich jak Cybulski.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 13

Dodaj komentarz »
 1. Praktycznie, to każdy nieprzeciętny człowiek jest kontrowersyjny. Niekontrwersyjni sa bowiem tylko przeciętniacy i karierowicze. A do sukesów dochodzi się często przez porażki, wyciągając z nich wnioski. Nie tylko w sporcie.
  Pozdrawiam!

 2. Dobry komentarz!

 3. @zezem
  🙂

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Skąd ten Fajdek w ogóle się wziął?! Ale wygląda na fajnego chłopa!

 6. nota bene:
  dortmund, aby zatrzymac lewandowskiego, podniosl mu apanaze czterokrotnie

 7. Ja nie na temat, bo niesportowa jestem, ale pozdrawiam!

 8. mike tyson nie pije juz od tygodnia;
  co to bedzie?

 9. To chyba jedyny polski sukces w sporcie w ostatnim czasie… smutne ale prawdziwe.

  Dobrze że ministra Mucha chce wprowadzić zmiany w nauczaniu W-Fu i zrobić coś z masowymi zwolnieniami… Może przestaniemy być kalekami w końcu!

 10. To bardzo cieszy, gdy nasz rodak osiąga jakieś sukcesy na arenie międzynarodowej. Dzięki temu inni mogą usłyszeć o tym, że nasz kraj tez jest pełen utalentowanych sportowców, którzy pracą i wysiłkiem osiągają sukcesy, a nie, że Polska to tylko słaba piłka nożna.

 11. Oby więcej takich jak Cybulski, módlmy się 😀

 12. To chociaż jedna rzecz którą robi Mucha (zwolnienia z wf) która ma sens

 13. Nigdy nie potrafiłem pojąć, jak dzieci mogą tak masowo sobie załatwiać te zwolnienia. W-f to były zawsze moje ulubione zajęcia, cały tydzień szkolny polegał na oczekiwaniu na kolejne lekcje wychowania fizycznego. Do dziś pamiętam te zawody, te mecze międzyklasowe. Quo vadis, polska młodzieży?

 14. Teraz w ogóle się nie ruszają tylko przed komputerami siedzą 😀

css.php